Wino.Klub

Zapisz się do wysyłkowego klubu winiarskiego! 

 

Współczesny świat wina staje się coraz ciekawszy. To, co jeszcze kilka lat temu było jedynie jego marginesami (ekologiczna uprawa winorośli i nieinterwencyjna winifikacja), dzisiaj znajduje się
w centrum uwagi nie tylko młodych winiarzy, ale także tych, kt
órzy dotychczas cieszyli się powszechnym uznaniem. WINO. KLUB powstał właśnie po to, aby zaprezentować wszystkie te zmiany oraz pokazać świat współczesnego wina szanujący nie tylko tradycję, ale i naturę.

 

Winiarski klub wysyłkowy WINO. KLUB powstał z inicjatywy SPOT. oraz Adam Pawłowski MS Wine Academy. W intencji twórców ma łączyć edukację winiarską z prezentacją ciekawych i wartościowych win. „Na naszym rynku brakuje projektów, które nie tylko dostarczałyby dobrej jakości wina, ale także oferowały atrakcyjną formę edukacji. SPOT. zawsze specjalizował się w jakościowej ofercie win, za mną stoi natomiast wieloletnie doświadczenie winiarskiego edukatora. To idealne połączenie ” – ocenia Adam Pawłowski.

Członkowie klubu będą otrzymywać co miesiąc zestaw dwóch lub czterech win, które będą konfrontować klasykę z nową falą oraz newsletter z informacjami o winiarzach i winach. Będą mogli także uczestniczyć w degustacji online na żywo lub wtedy, gdy będą mieli na to czas. Wybierający wina: Adam Pawłowski (miłośnik światowej klasyki) i Lechosław Olszewski (miłośnik lokalności i winiarskich antypodów) będą bronić swoich decyzji i dyskutować o winach. Planowane są także wspólne degustacje z winiarzami, a latem członkowie klubu będą mogli spotkać się osobiście na kolejnej edycji „Pét-night” w ogrodzie SPOT.

Wina, które będą prezentowane w ramach klubu, będą pochodzić z oferty kilkudziesięciu najciekawszych importerów, z własnego importu oraz od polskich winiarzy. Będą wśród nich wina trudno dostępne, takie, które będę etykietowane specjalnie dla klubu lub nawet dla niego wytworzone. Klub zadebiutuje zestawem #1 w lutym 2022 roku.

 

Co dostajesz?

  • Co miesiąc 2 lub 4 wina newsletter (klasyka vs. nowa fala)
  • newsletter z niezbędnymi informacjami
  • link do degustacji online

Ile płacisz?

  • 150 zł (2 wina) lub 280 zł (4 wina) miesięcznie

Jakie masz korzyści?

 

Adam Pawłowski – pierwszy polski Master Sommelier; w ramach Adam Pawłowski MS Wine Academy organizuje i prowadzi kursy Wine & Spirit Education Trust na poziomach 1-3 oraz Capstone California; wykładowca i egzaminator Court of Master Sommeliers, wykładowca Collegium Civitas i Akademii Leona Koźmińskiego, pracował w restauracji Northcote (* Michelin), Mistrz Polski Sommelierów (2014), laureat nagrody Akademii Gastronomicznej w Polsce Ars Coquinaria w kategorii „Mistrz Mistrzów” (2017), członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, felietonista Food Service, współautor książek Winny Planer”, „Gościnność” i „Gościnność od kuchni”; sędzia Decanter Wine Awards; niezależny konsultant branży HORECA.

 

Lechosław Olszewski – historyk i historyk sztuki, doktor nauk humanistycznych, którego pasją jest wino (WSET Advanced); zorganizował pierwszy polski festiwal win naturalnych, którego gościem była Isabelle Legeron MW (twórczyni RAW WINE); wykreowaną przez niego kartę win SPOT. Magazyn Wino uznał za najlepszą w Polsce; a festiwal „Polskie Wina” oraz konkurs winiarski „Polskie Korki” przyniosły SPOT. tytuł „Promotora kultury wina”; niekiedy pisze o winie, najczęściej do „Food & Friends”.

ZAPISUJĘ SIĘ

 

fot. Małgorzata Opala